Aktualności

Wysokie mandaty dla piratów drogowych

Data publikacji 08.04.2024

2 500 złotych mandatu, 15 punktów karnych i zatrzymane na 3 miesiące prawo jazdy - to kara jaką otrzymali kierujący, którzy w miniony weekend przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym. Pierwszy z nich pędził Audi z prędkością 132 km/h natomiast drugi jechał motocyklem mając na liczniku 127 km/h. Apelujemy o wyobraźnię za kierownicą i przestrzeganie przepisów.

Brakiem wyobraźni i lekceważeniem przepisów wykazali się dwaj kierujący, którzy wczoraj przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym. 22 -letni obywatel Ukrainy został zatrzymany w Luchowie Górnym przez policjantów biłgorajskiej drogówki. Mężczyzna pędził Audi w terenie zabudowanym z prędkością 132 km/h, przekraczając dopuszczalną prędkość o 82 kilometry na godzinę.

Drugi kierowca 42 – letni mieszkaniec powiatu chełmskiego jechał motocyklem marki Honda z prędkością 127 km/h. Został zatrzymany przez policjantów w tej samej miejscowości.

Mężczyźni na trzy miesiące stracili uprawnienia do kierowania oraz otrzymali mandaty w wysokości po 2 500 złotych i 15 punktów karnych.

Pamiętajmy, że nadmierna prędkość wciąż jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, szczególnie tych, które niosą za sobą największe żniwo ofiar śmiertelnych. Apelujemy do kierowców o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

aspirant Joanna Klimek

Powrót na górę strony