Aktualności

Powiatowy finał konkursu BRD

Data publikacji 20.04.2024

Z końcem tygodnia zakończyliśmy powiatowe eliminacje Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Konkurs od lat odbywa się na biłgorajskim autodromie. Pod czujnym okiem policjantów uczestnicy rozwiązywali testy z zakresu przepisów ruchu drogowego i wykazywali się umiejętnościami przy pokonywaniu toru przeszkód.

Konkursowi od lat przyświeca idea propagowania wśród dzieci i młodzieży bezpiecznych zachowań na drodze i znajomości przepisów z ruchu drogowego, kształtowanie zdrowego stylu życia, sportu, a także poszanowanie wszystkich użytkowników dróg.

W Turnieju Motoryzacyjnym dla uczniów szkół ponadpodstawowych uczestnicy konkursu musieli wykazać się między innymi wiedzą z zakresu przepisów ruchu drogowego, obsługi samochodu i udzielania pierwszej pomocy. I miejsce zajęła drużyna z Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju, a indywidualnie zwyciężył Kacper Bielak.

Z kolei w Powiatowym Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, w którym udział brali uczniowie szkół podstawowych konkurencje podzielone były na test wiedzy, udzielanie pierwszej pomocy, poruszanie się rowerem po miasteczku ruchu drogowego i jazda rowerem po torze przeszkód. Zwycięzcą turnieju w kategorii I została Szkoła Podstawowa z Dereźni Solskiej, natomiast w kategorii II zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Korczowie. Indywidualnie zwyciężyli Sylwia Popko i Maksymilian Borowiec.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody. Serdecznie gratulujemy!

Konkurs został zorganizowany przez przez Uczniowski Klub Sportowy Moto-Kart „Energetyk” w Biłgoraju, RCEZ, Starostwo Powiatowe, UM, WORD w Zamościu i KPP w Biłgoraju.

 

aspirant Joanna Klimek

  • policjant sprawdza umiejętności młodego rowerzysty na torze
  • konkurs motoryzacyjny - autodrom
  • rowerzysta na miasteczku rowerowym
  • uczestnicy konkursu w sali
  • policjant w trakcie konkursu
  • policjantka rozdaje testy
Powrót na górę strony