Aktualności

18 latek stracił prawo jazdy, jeszcze zanim je odebrał

Data publikacji 08.05.2024

Kilka godzin po zdaniu egzaminu na prawo jazdy 18 latek wsiadł za kierownicę Opla. Długo nie pojeździł ponieważ został zatrzymany przez biłgorajską drogówkę, kiedy pędził 120 km/h w terenie zabudowanym. Mężczyzna stracił uprawnienia do kierowania na 3 miesiące. Otrzymał też mandat w wysokości 2 000 złotych i 14 punktów karnych. Apelujemy o rozsądek za kierownicą.

Wczoraj około godziny 17:00 policjanci z biłgorajskiej drogówki zatrzymali w miejscowości Stara Wieś kierowcę Opla, który pędził z prędkością 120 km/h, przekraczając tym samym dopuszczalną w terenie zabudowanym prędkość o 70 km/h. Jak się okazało za kierownicą siedział 18 letni mieszkaniec Biłgoraja.

Sprawdzenie w systemie młodego kierowcy wykazało, że zdobył on uprawnienia tego samego dnia, kilka godzin wcześniej. Kierował pojazdem na podstawie prawa jazdy dostępnego w aplikacji mobilnej, gdyż nie został mu jeszcze wydany fizyczny dokument.

Młody mężczyzna stracił uprawnienia do kierowania na okres 3 miesięcy. Został również ukarany mandatem w wysokości 2 000 złotych i otrzymał 14 punktów karnych.

Pamiętajmy, że nadmierna prędkość wciąż jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, szczególnie tych, które niosą za sobą największe żniwo ofiar śmiertelnych. Apelujemy do kierowców o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

aspirant Joanna Klimek

Powrót na górę strony