Aktualności

Wsiadł za kierownicę na „podwójnym gazie” i pomimo cofniętych uprawnień

Data publikacji 09.05.2024

38 - latek mając w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu i cofnięte uprawnienia wsiadł za kierownicę Volkswagena. Jadącego „wężykiem” kierowcę zauważyli policjanci, którzy uniemożliwili mu dalszą podróż. Wkrótce mężczyzna stanie przed sądem. Grożą mu poważne konsekwencje.

Policjanci biłgorajskiej komendy wczoraj wieczorem w trakcie patrolu miejscowości Dereźnia Zagrody zauważyli jadącego „wężykiem” kierowcę Volkswagena. Natychmiast zatrzymali pojazd, z kierownicą którego siedział 38 – letni mieszkaniec Biłgoraja. Przeprowadzone w komendzie przez policjantów badanie potwierdziło, że mężczyzna był nietrzeźwy. Jak się okazało miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Ponadto po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że decyzją starosty biłgorajskiego miał on również cofnięte uprawnienia do kierowania.

Wkrótce mężczyzna poniesie konsekwencje swojego zachowania. Odpowie za kierowanie pojazdem mechanicznym w ruchu lądowym w stanie nietrzeźwości. Przypominamy, że za tego typu przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 3, wysoka grzywna oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Natomiast karę pozbawienia wolności do lat 2 sąd może wymierzyć za prowadzenie pojazdu po cofnięciu przez uprawniony organ uprawnień do kierowania.

Pamiętajmy, że pijany kierowca na drodze to realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Apelujemy o rozsądek i przestrzeganie zakazu kierowania pojazdem po wypiciu alkoholu. Nie bądźmy również obojętni kiedy widzimy podejrzanie zachowującego się kierowcę. Nasz telefon może uratować czyjeś zdrowie a nawet życie.

aspirant Joanna Klimek

Powrót na górę strony