Aktualności

Odwiedziły nas przedszkolaki z biłgorajskiej jedynki

Data publikacji 10.05.2024

Dzisiaj biłgorajską komendę odwiedziły dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 1 w Biłgoraju. Dzieci z ogromnym zaciekawieniem przyglądały się codziennej pracy policjantów oraz zwiedzały budynek jednostki. Podczas wizyty najmłodsi mieli szansę zobaczyć sprzęt na co dzień służący policjantom oraz radiowozy.

Przedszkolakom bardzo spodobał się pokaz sprzętu policyjnego przygotowany przez policjantów z Zespołu ds. Nieletnich, podczas którego najmłodsi mieli okazję z bliska przyjrzeć się wyposażeniu służącemu policjantom w pracy.

Największe zainteresowanie wzbudziły oczywiście policyjne radiowozy, w których każde dziecko mogło zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Spotkanie było również doskonałą okazją do powtórzenia zasad bezpieczeństwa z uwagi na zbliżające się wakacje. Z tej okazji policjanci biłgorajskiej jednostki omówili z dziećmi podstawowe zasady bezpiecznego korzystania z kąpielisk, ale także zachowania na drodze i podczas wakacyjnego wypoczynku. Maluchy chętnie odpowiadały na pytania policjantów i wykazały się ogromną wiedzą na temat bezpiecznych zachowań.

Na zakończenie spotkania najmłodsi podziękowali policjantom za możliwość zwiedzenia komendy i oczywiście zdeklarowali, że w przyszłości na pewno część z nich wstąpi w nasze szeregi. Maluchy otrzymały również od policjantów drobne upominki.

Naszym miłym gościom serdecznie dziękujemy i życzymy wszystkiego dobrego.

aspirant Joanna Klimek

 

  • dzieci i policjant przed budynkiem komendy
  • policjant prezentuje dzieciom radiowóz
  • policjant i dzieci
  • policjant prezentuje dzieciom jak prawidłowo przechodzić przez przejście
  • dzieci podczas spotkania z policjantami
  • dzieci oglądają radiowóz
Powrót na górę strony