Aktualności

Biłgorajscy policjanci nominowani do tytułu „Osobowość Roku 2023”

Policjanci z biłgorajskiej komendy sierżant sztabowy Anna Wolanin i starszy sierżant Kamil Wardach otrzymali nominację Kapituły Redakcji Gazety Kuriera Lubelskiego do tytułu „Osobowość Roku 2023”. Policjanci udzielili szybkiej, skutecznej i profesjonalnej pomocy przedmedycznej 10 – letniemu chłopcu, który doznał obrażeń podczas zdarzenia drogowego.

Sierżant sztabowy Anna Wolanin i starszy sierżant Kamil Wardach dołączyli do grona osób nominowanych w plebiscycie "Osobowość Roku 2023" organizowanym przez Kapitułę Redakcji Kuriera Lubelskiego w kategorii „Polityka, samorządność i społeczność lokalna”. Akcja ma na celu uhonorowanie osób, które cechuje między innymi chęć niesienia pomocy innym i wyjątkowa empatia.

Nominowani policjanci 16 sierpnia 2023 r. w trakcie patrolu ulicy Armii Kraków w Biłgoraju zauważyli chłopca, który uległ wypadkowi na rowerze. Przy chłopcu były już osoby postronne, które zdążyły wezwać karetkę. Policjantka udzieliła mu pomocy przedmedycznej. Funkcjonariusze wraz z chłopcem czekali na jego mamę oraz karetkę, która przetransportowała go do jednego z lubelskich szpitali.

W skierowanym do komendanta biłgorajskich policjantów liście mama chłopca podziękowała funkcjonariuszom za wsparcie i udzielenie pomocy jej dziecku, a w szczególności policjantce, która „Poza pomocą medyczną wykazała się ogromną wrażliwością, empatią, zrozumieniem i opanowaniem. Sprawnie i dokładnie przeprowadziła wszelkie czynności okazując jednocześnie ogromne wsparcie dla mnie i mojego dziecka. Oby więcej takich funkcjonariuszy”.

Więcej informacji o plebiscycie „Osobowość Roku 2023”, a także link do głosowania można znaleźć pod adresami www.kurierlubelski.pl/osobowosc www.kurierlubelski.pl/informacja.

aspirant Joanna Klimek


 

Powrót na górę strony