Aktualności

Rozmawialiśmy z mieszkańcami Tarnogrodu o bezpieczeństwie

Wczoraj w Tarnogrodzkim Ośrodku Kultury odbyła się debata społeczna, której tematem przewodnim były kwestie różnego rodzaju oszustw oraz możliwości zabezpieczenia się przed takimi przestępstwami. Policjanci przekazali również informacje dotyczące Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacji "Moja Komenda" i zachęcali zgromadzonych do korzystania z możliwości jakie oferują nam mobilne aplikacje.

Wczoraj o godzinie 17:00 w sali konferencyjnej Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury odbyła się debata społeczna zorganizowana przez Komendę Powiatową Policji w Biłgoraju i Posterunek Policji w Tarnogrodzie.

Uczestników debaty przywitał Kierownik Posterunku Policji w Tarnogrodzie aspirant sztabowy Adam Szulc, obecni byli również mieszkańcy Tarnogrodu, dzielnicowy aspirant sztabowy Marek Popowicz oraz policjanci z biłgorajskiej komendy.


Młodszy aspirant Joanna Pilarska zaprezentowała uczestnikom spotkania przygotowaną specjalnie na tą okazję prezentację multimedialną zawierającą między innymi dane statystyczne dotyczące przestępstw. Omówiła poszczególne metody działania oszustów, najczęściej stosowane przez nich legendy, a także sposoby jakimi w prosty sposób możemy ustrzec się przed utratą oszczędności.

Policjanci zachęcali również uczestników debaty do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacji  "Moja Komenda", która zawiera dane teleadresowe wszystkich komend i komisariatów w kraju oraz dzielnicowych odpowiedzialnych za poszczególne rejony.

Na zakończenie spotkania uczestnicy podzielili się swoimi spostrzeżeniami, nie zabrakło pytań na które odpowiedzi udzielali prelegenci.

aspirant Joanna Klimek

Powrót na górę strony