Aktualności

Nietrzeźwy kierujący zatrzymany dzięki reakcji świadka

Data publikacji 14.06.2024

Dzięki reakcji świadka 57 – latek, który wsiadł za kierownicę Peugeota mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu stanie przed sądem. Oprócz dotychczasowych konsekwencji prawnych jakie grożą za jazdę „na podwójnym gazie” sąd może również orzec o przepadku należącego do niego pojazdu.

Wczoraj około godziny 19:25 policjanci otrzymali zgłoszenie o kierowcy Peugeota, który nie trzyma toru jazdy i może być pod wpływem alkoholu. Podany przez świadka pojazd policjanci zatrzymali na ulicy Dąbrowskiego w Biłgoraju.

Jak ustalili za kierownicą siedział 57 – letni obywatel Ukrainy. Przeprowadzone przez nich badanie potwierdziło, że mężczyzna był nietrzeźwy. Miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Teraz pijany kierowca stanie przed sądem. Grozi mu co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami, wysoka grzywna, a nawet trzyletnia „odsiadka”. To nie wszystkie konsekwencje. Mężczyzna będzie jeszcze musiał zapłacić co najmniej 5000 złotych świadczenia pieniężnego na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. Ponadto oprócz dotychczasowych konsekwencji prawnych sąd może orzec o przepadku należącego do niego pojazdu.

aspirant Joanna Klimek

 

Powrót na górę strony