Aktualności

Tymczasowy areszt za zabójstwo i usiłowanie zabójstwa!

Data publikacji 04.07.2024

Najbliższe trzy miesiące spędzi w tymczasowym areszcie 33-latek z gm. Biłgoraj, który zaatakował siekierą 65-letniego ojca i 45-letniego brata. Młodszy z mężczyzn zmarł, natomiast starszy w stanie krytycznym przebywa w szpitalu. Dzisiaj 33-latek został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Biłgoraju, gdzie usłyszał zarzut zabójstwa i usiłowania zabójstwa. Grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Ustalamy dokładne okoliczności tragedii do której doszło w domu jednorodzinnym w miejscowości Zagumnie w gm. Biłgoraj. W środowy poranek po godzinie 5:00 dyżurny biłgorajskiej komendy otrzymał zgłoszenie z treści którego wynikało, że 65 – letni mężczyzna mógł doznać obrażeń wskutek pobicia. Policjantów poinformowała załoga karetki pogotowia, która została wezwana na miejsce przez członków rodziny.

Natychmiast pod wskazany adres skierowani zostali policjanci. Poważnie ranny mężczyzna został przetransportowany do szpitala.

W toku dalszych czynności w jednym z pomieszczeń ujawnione zostały zwłoki 45 latka. Obrażenia mężczyzn wskazywały na to, że zdarzenie miało charakter kryminalny.

Po około godzinie od zgłoszenia policjanci na terenie Biłgoraja zatrzymali potencjalnego sprawcę. 33 – latek w chwili zatrzymania był nietrzeźwy, miał w organizmie 2,5 promila alkoholu. Został osadzony w policyjnym areszcie.

Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci pod nadzorem Prokuratora Rejonowego w Biłgoraju. Śledczy zabezpieczali ślady przestępstwa, wykonywali oględziny i ustalali świadków zdarzenia.

Dzisiaj 33 – latek został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Biłgoraju z wnioskiem o areszt. Usłyszał zarzut zabójstwa i usiłowania zabójstwa. Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Grozi mu kara dożywotniego więzienia.

W sprawie śledztwo wszczęła Prokuratura Rejonowa w Biłgoraju.

aspirant Joanna Klimek

 

  • policjanci prowadzą zatrzymanego mężczyznę
  • policjanci prowadzą zatrzymanego
  • policjanci prowadzą zatrzymanego 33 latka

Film Bilgoraj2.mp4

Pobierz plik Bilgoraj2.mp4 (format mp4 - rozmiar 22.1 MB)

Powrót na górę strony