Aktualności

Spotkanie z harcerkami

Mł. asp. Joanna Pilarska wspólnie ze strażakiem z PSP w Biłgoraju odwiedzili harcerki z województwa mazowieckiego obozujące na Roztoczu. Funkcjonariusze kontrolowali warunki w jakich stacjonują, przypomnieli zasady bezpiecznego wypoczynku i przestrzegali przed wakacyjnymi zagrożeniami.

Policjantka wspólnie ze strażakiem z PSP w Biłgoraju dokonała kontroli obozu harcerskiego. Harcerki ze Stowarzyszenia Harcerstwa Katolickiego „Zawisza” i Skautingu Europejskiego z Warszawy, które obozowały na Roztoczu serdecznie przywitały funkcjonariuszy.

Mundurowi sprawdzili zasady bezpieczeństwa na terenie obozu. Zweryfikowali warunki i sposób ewakuacji w przypadku zagrożenia. Dużo uwagi poświęcili kwestii bezpiecznego korzystania z dróg, w tym noszenia odblasków, które zwiększają bezpieczeństwo na drodze. Przypomnieli o konieczności zachowania ostrożności w kontaktach z nieznajomymi, również w świecie wirtualnym.

Rozmawiali o tym jak zachować się jeżeli burza zastanie nas w lesie. Tłumaczyli, że w takiej sytuacji powinniśmy jak najszybciej z niego wyjść. Jeśli jednak załamanie pogody jest bardzo gwałtowne i nie zdążymy opuścić lasu powinniśmy natychmiast poszukać bezpiecznego miejsca, czyli jak najniżej położonego i przykucnąć. Absolutnie nie wolno szukać schronienia na ambonach, pod drzewami, masztami czy słupami linii energetycznych. Stanie pod drzewem podczas burzy naraża nas na niebezpieczeństwo uderzenia pioruna, ale także zranienia spadającymi konarami w razie porywistego wiatru.

Życzymy bezpiecznego wypoczynku!

aspirant Joanna Klimek

 

Powrót na górę strony