Aktualności

Kryminalny na wolnym pomógł w zatrzymaniu sprawcy kradzieży

Data publikacji 04.08.2025

Wzorową postawą i szybką reakcją wykazał się naczelnik biłgorajskich kryminalnych, który w czasie wolnym od służby pomógł pracownicom marketu w zatrzymaniu agresywnego sprawcy kradzieży. Mężczyzna chciał wynieść skrzynkę z piwem nie płacąc za towar. Funkcjonariusz przytrzymał 42- latka do czasu przyjazdu patrolu policji.

Naczelnik Wydziału Kryminalnego biłgorajskiej komendy będący poza służbą w miniony weekend robił zakupy w jednym z marketów na terenie Biłgoraja. W pewnym momencie zauważył, iż przy drzwiach wejściowych sklepu mężczyzna awanturuje się i szarpie z klientem sklepu oraz pracownicami. Funkcjonariusz bez chwili zastanowienia ruszył na pomoc. Natychmiast pomógł  obezwladnić agresywnego sprawcę kradzieży i przytrzymał  do czasu przyjazdu patrolu policji.


Jak się okazało około godziny 18:00 do marketu przyszedł mężczyzna, który postanowił ukraść alkohol. Wziął ze sobą skrzynkę, w której znajdowało się 19 sztuk piwa. Następnie próbował wyjść ze sklepu drzwiami wejściowymi omijając kasę sklepową i nie płacąc za towar. Zauważył to jeden z klientów sklepu zaalarmował pracowników i przytrzymał go. Niestety mężczyzna zachowywał się bardzo agresywnie, krzyczał, nie reagował na jakiekolwiek prośby o zwrot towaru. Wówczas zdecydowana postawa biłgorajskiego funkcjonariusza wobec sprawcy kradzieży i pomoc w obezwładnieniu agresora pozwoliła na jego zatrzymanie i rozliczenie. Na miejsce przyjechał patrol policji i przeprowadził dalsze czynności.  


Odzyskany alkohol w stanie nienaruszonym wrócił na półki marketu. Sprawcą kradzieży okazał się 42-latek z powiatu biłgorajskiego, który sam znajdował się pod działaniem alkoholu. Mężczyzna odpowie za kradzież sklepową i zakłócenie porządku publicznego.


aspirant Joanna Pilarska

  • policyjna odznaka i kajdanki
Powrót na górę strony