Dzielnicowa rozmawiała z przedszkolakami o bezpieczeństwie
Od początku września policjanci w całym kraju prowadzą akcję pn. „Bezpieczna droga do szkoły”. Mundurowi patrolują okolice placówek oświatowych, sprawdzają czy kierujący przestrzegają przepisów ruchu drogowego i bezpiecznie odprowadzają dzieci do szkoły. Biłgorajscy policjanci spotykają się również z uczniami szkół i przedszkoli znajdujących się na terenie powiatu i rozmawiają z najmłodszymi o bezpieczeństwie.
„Bezpieczna droga do szkoły” to także spotkania z najmłodszymi uczniami. Wczoraj młodszy aspirant Anna Wolanin dzielnicowa z biłgorajskiej komendy odwiedziła dzieci z Samorządowego Przedszkola Nr 3 w Biłgoraju.
W trakcie spotkania z maluchami rozmawiała o zagrożeniach związanych między innymi z bezpiecznym poruszaniem się po drodze, nieostrożnym wejściem na przejście, przebieganiem przez jezdnię oraz stosowaniem się do sygnalizatorów świetlnych.
Młodzi słuchacze w skupieniu wysłuchali wskazówek dzielnicowej dotyczących unikania sytuacji niebezpiecznych. Policjantka przypomniała maluchom numery alarmowe i wytłumaczyła co należy robić, aby być widocznym na drodze. Na zakończenie spotkania przedszkolaki otrzymały od policjantki kolorowe odblaski.
starszy aspirant Joanna Klimek