Wypadek z udziałem nieletniego motocyklisty
Z poważnymi obrażeniami ciała Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym przetransportowany do szpitala został 15 – latek, który nie ustąpił pierwszeństwa kierującej Seatem. Nastolatek wyjechał z drogi podporządkowanej i uderzył w bok pojazdu. Nie posiadał uprawnień do kierowania motocyklem a jego jednoślad nie był dopuszczony do ruchu. Obecnie ustalamy dokładne okoliczności wypadku oraz apelujemy o przestrzeganie przepisów i bezpieczną jazdę.
Dyżurny biłgorajskiej komendy wczoraj około godziny 15:50 otrzymał zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego pomiędzy motocyklem a samochodem na trasie Tarnogród – Różaniec. Skierowani na miejsce policjanci wstępnie ustalili, że 15 – letni kierowca motocykla Yamaha wyjechał nagle z polnej drogi na drogę wojewódzką nr 863 uderzając w bok jadącego drogą z pierwszeństwem Seata.
Nastolatek z poważnymi obrażeniami ciała został Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym przetransportowany do jednego z rzeszowskich szpitali. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi co potwierdziło przeprowadzone przez mundurowych badanie.
Ponadto policjanci ustalili, że 15 – latek nie posiadał uprawnień do kierowania motocyklem, a jednoślad którym kierował nie był zarejestrowany i nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia OC.
30 – latka kierująca Seatem ani jej 9 – letnia pasażerka nie odniosły w zdarzeniu poważnych obrażeń.
Obecnie ustalamy dokładne okoliczności i przyczyny wypadku. Apelujemy również o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz bezpieczną jazde.
starszy aspirant Joanna Klimek