Aktualności

Biłgoraj: Odnalazła się właścicielka zguby

Data publikacji 25.03.2010

W ubiegłym tygodniu podczas dnia targowego, który odbywał się w Biłgoraju przy jednym ze straganów odnaleziona została torba. Wewnątrz znajdowały się drobne przedmioty oraz portfel wraz z pieniędzmi. Uczciwa znalazczyni przekazał torbę dzielnicowemu, który właśnie patrolował targowisko. Minął tydzień i odnalazła się właścicielka zguby. Starsza kobieta przeczytała w prasie, że jej torba czeka na odbiór w Komendzie Policji w Biłgoraju. Dziś rano 70-letnia mieszkanka Biłgoraja zgłosiła się po odbiór swojej własności.

W ubiegłym tygodniu podczas dnia targowego, który odbywał się w Biłgoraju przy jednym ze straganów odnaleziona została torba.  Wewnątrz znajdowały się drobne przedmioty oraz portfel wraz z pieniędzmi. Uczciwa znalazczyni przekazał torbę dzielnicowemu, który właśnie patrolował targowisko. Minął tydzień i odnalazła się właścicielka zguby. Starsza kobieta przeczytała w prasie, że jej torba czeka na odbiór w Komendzie Policji w Biłgoraju. Dziś rano 70-letnia mieszkanka Biłgoraja zgłosiła się po odbiór swojej własności.
                                                                                      
 
               W ubiegły czwartek jak co tydzień w Biłgoraju odbywał się dzień targowy. Do patrolującego teren dzielnicowego podeszła kobieta, która przekazała mu torbę odnalezioną przy jednym ze straganów.  Wewnątrz siatki znajdowały się różne drobne przedmioty oraz portfel wraz z pieniędzmi.  W portmonetce nie było jednak żadnych dokumentów.  Z pomocą policjantom przyszli dziennikarze. W miejscowych mediach ukazały się komunikaty informujące o odnalezionej zgubie.  Minął tydzień i odnalazła się właścicielka. Starsza kobieta przeczytała w prasie, że torba czeka na odbiór w Komendzie Policji w Biłgoraju. Dziś rano 70-letnia mieszkanka Biłgoraja zgłosiła się po odbiór swojej własności. Dokładnie opisała policjantom jak wyglądała torba oraz co się w niej znajdowało. Wśród wymienionych rzeczy znalazł się także jasny portfel, a w nim 300 zł.  Po zweryfikowaniu zawartości zguba natychmiast została zwrócona 70-latce. Zadowolona kobieta podziękowała policjantom i poszła na zakupy. Dziś czwartek, dzień targowy…
 
              Przy tej okazji przypominamy o znalezionych ponad miesiąc temu, także w Biłgoraju, pieniądzach, które wciąż czekają na właściciela. Jak do tej pory nikt nie zgłosił się po odbiór gotówki.
 
              Jak pokazują te dwa przypadki mieszkańcy Biłgoraja okazali się uczciwymi obywatelami. Znalezione pieniądze przekazali policjantom.
Pamiętajmy, jednak że nie zawsze znalazca zguby może być uczciwy i może przywłaszczyć sobie znalezioną gotówkę, telefon, dokumenty bądź inny wartościowy przedmiot.
Dlatego też przypominamy, aby zwracać uwagę na swoje mienia zwłaszcza podczas robienia zakupów w centrach handlowych, sklepach i targowiskach.   
Powrót na górę strony