Aktualności

Biłgoraj: Debata społeczna.

Data publikacji 21.05.2014

Wczoraj w Biłgorajskim Centrum Kultury w Biłgoraju odbyła się kolejna już debata społeczna zorganizowana przez Komendę Powiatową Policji w Biłgoraju. Tym razem spotkanie poświęcone było poprawie bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie powiatu biłgorajskiego. W debacie udział wzięło kierownictwo KPP Biłgoraj, przedstawiciele lokalnych władz, zaproszeni goście oraz mieszkańcy powiatu biłgorajskiego.

Wczoraj w sali kameralnej Biłgorajskiego Centrum Kultury odbyła się trzecia już otwarta debata społeczna, tym razem poświęcona bezpieczeństwu w ruchu drogowym na terenie powiatu biłgorajskiego. Spotkanie wynikało z realizacji rządowego programu „Razem Bezpieczniej” dotyczącego ograniczenia przestępczości a także aspołecznych zachowań, które budzą powszechny sprzeciw i poczucie zagrożenia. W debacie udział wzięli m.in. Członek Zarządu Powiatu Józef Czarny, wiceburmistrz Biłgoraja Michał Dec, Dyrektor Miejskiej Służby Drogowej Ryszard Korniak, Zastępca Dyrektora WORD w Zamościu Zbigniew Kubina, Wójt Gminy Obsza Andrzej Placek, przedstawiciele inicjatywy Biłgoraj Przyjazny Rowerzystom oraz policjanci i mieszkańcy powiatu biłgorajskiego.

 

Tegoroczną debatę rozpoczął Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego KPP w Biłgoraju nadkom. Marek Jamroz, który przestawił wnioski oraz sposób realizacji postulatów zgłoszonych przez społeczeństwo podczas ostatnich debat. Następnie głos zabrał Komendant Powiatowy Policji w Biłgoraju insp. Ryszard Piłat, który przestawił prezentację dotyczącą oceny stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym w powiecie biłgorajskim na przełomie ostatnich 5 lat. Komendant przytoczył m.in. dane dotyczące wypadków drogowych, przestawił miejsca, w których najczęściej dochodzi do tego typu zdarzeń, a także omówił najczęstsze ich przyczyny.

 

Po zakończonej prezentacji, uczestnicy debaty mieli okazję do wspólnej dyskusji, podczas której zwrócili uwagę na nieodpowiednie zachowania uczestników w ruchu w poszczególnych częściach miasta jak i gmin powiatu, zgłaszając tym samym swoje propozycje dotyczące poprawy bezpieczeństwa w tych miejscach. Wszystkie zgłoszone uwagi i wnioski obecnych na debacie, jak również poruszone problemy związane m.in. z nieprawidłowym parkowaniem w mieście, potrzebą edukacji kierowców którzy nie potrafią zachować się na rondzie czy też możliwością przeprowadzenia szkoleń dla rowerzystów z zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, zostały wzięte pod uwagę. Sposób ich wdrożenia zostanie przedstawiony na kolejnej z debat. Na koniec debaty uczestnicy wypełnili ankiety dotyczące oczekiwań społeczenych w zakresie edukacji dla bezpieczeństwa.

Powrót na górę strony