Aktualności

Biłgoraj: Przekroczyli prędkość i stracili prawo jazdy

Data publikacji 18.06.2015

Dwaj kierujący pożegnali się wczorajszego popołudnia z prawem jazdy. 48-letni mieszkaniec Warszawy pędził kią przez Chmielek mając na liczniku 112 km/h, czym przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 62 km/h. Z kolei 55-letni mieszkaniec Przemyśla wpadł w Płusach, kiedy kierował swoim oplem. Jechał z prędkością 118km/h, przekraczając tym samym dozwoloną prędkość o ponad 68 km/h. Chwilę wcześniej 55-latek wyprzedzał inny pojazd na skrzyżowaniu. Obu nagrało policyjne sreberko.

Wczorajsze popołudnie okazało się pechowe dla dwóch kierujących, którzy zbyt mocno przycisnęli pedał gazu. Patrol ruchu drogowego pełniący służbę radiowozem nieoznakowanym w rejonie gmin Łukowa i Tarnogród nagrał opla oraz kię, których kierowcy nie zważając na ograniczenia prędkości w obszarze zabudowanym, znacznie ją przekroczyli.

       Pierwszy z nich wpadł w miejscowości Chmielek. Zarejestrowana prędkość z jaką poruszała się kia przez miejscowość, wynosiła dużo więcej niż 50km/h. Siedzący za kierownicą 48-latek z Warszawy jechał przez Chmielek z prędkością ponad 112km/h. Policjanci z chwilą ujawnienia przewinienia, niezwłocznie zatrzymali mu prawo jazdy. Mężczyzna pożegnał się z uprawnieniami do kierowania na okres 3 miesięcy.

      Podobnie podróż zakończyła się dla kolejnego kierowcy niespełna 3 godziny później. Kierowca opla podjął manewr wyprzedzania bezpośrednio na skrzyżowaniu dróg, po czym z prędkością 118km/h jechał przez teren zabudowany w miejscowości Płusy. Kierowcą okazał się 55-letni mieszkaniec Przemyśla. Obaj mężczyźni pożegnali się z prawem jazdy.

Przypominamy! Z dniem 18 maja b.r. zaczęły obowiązywać nowe przepisy zaostrzające sankcje wobec kierujących pojazdami, którzy popełnią najcięższe z naruszeń w ruchu drogowym.  Konsekwencje naruszeń mogą być dotkliwe!

Kierowcom, którzy przekroczą dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, prawo jazdy zostanie odebrane bezpośrednio przez kontrolującego ich policjanta. Jeżeli osoba ta będzie w dalszym ciągu prowadzić pojazd bez prawa jazdy, 3 miesięczny okres, będzie przedłużony do 6 miesięcy. Jeśli kierowca w tym czasie i tak zdecyduje się wsiąść „za kółko”, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Aby je odzyskać trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobom, które po raz pierwszy ubiegają się o prawo jazdy.

Na ten sam okres (3 miesięcy) uprawnienia do prowadzenia pojazdami utracą kierowcy, którzy przewożą zbyt dużą liczbę osób (przekraczającą liczbę miejsc określoną w dowodzie rejestracyjnym).

Powrót na górę strony