Informacje o dostępności

Informacja o dostępności Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju dla osób z niepełnosprawnościami

Dostępność budynku przy ulicy Polnej w Biłgoraju

 

budynek Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju

Wejście na teren budynku Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju znajduje się od strony ulicy Polnej.

Bezpośrednio przed budynkiem znajduje się parking. Na parkingu przed budynkiem znajdują się dwa miejsca parkingowe przeznaczone dla osób z niepełnosprawnościami. Ponadto przy ulicy Polnej na wprost budynku komendy znajduje się parking z oznaczonym miejscem parkingowym dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim.

schody i podjazd do budynku

Do ogólnodostępnej części budynku można dostać się po ośmiu stopniach wyposażonych w poręcze lub za pomocą podjazdu dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim znajdującym się po lewej stronie od wejścia.

Budynek nie posiada windy.

pola i ścieżki naprowadzające

W holu budynku znajdują się oznaczenia poziome dla osób niewidomych i słabowidzących w postaci pól i ścieżek naprowadzających w kolorze żółtym. Na parterze budynku znajduje sie pętla indukcyjna.

punkt podawczy i informacyjny

Po lewej stronie od wejścia do budynku znajduje się punkt podawczy i recepcyjny. Punkt ten jest dostosowany do obsługi osób z niepełnosprawnością, poruszających się na wózku inwalidzkim. Po lewej stronie punktu podawczego znajduje się toaleta dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnością, poruszających się na wózku inwalidzkim.


stanowisko kierowania

Po prawej stronie od wejścia do budynku znajduje się stanowisko kierowania Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju.

Ze względów prawnych dalsze przejście na teren komendy jest możliwe jedynie w towarzystwie policjanta lub pracownika jednostki.

Pomieszczenie do obsługi osób poruszających się na wózku inwalidzkim znajduje się na parterze budynku na wprost wejścia.

Powrót na górę strony